Estonian English

 
 
 
 


Ohutus on prioriteet number üks.

 

Nii nagu iga aktiivne sport, on ka elektrirulaga sõitmine seotud teatud riskidega. Et rõõmu jätkuks kauemaks ja keegi viga ei saaks, on siin mõned näpunäited, millega tuleks kindlasti tutvuda.

 1. Fix Active suured elektrirulad ei ole mõeldud lastele. Nooremad kui 15. aastased võivad rulasid kasutada ainult täiskasvanute järelvalvega.                            

2. Leia aega läbi lugeda tootega kaasasolev kasutusjuhend.

3. Enne sõitma asumist veendu, et rula on laetud ja juhtpuldi patarei on täis. Kontrolli et el. rula reageerib juhtpuldi käskudele (kiirendab ja pidurdab).

4. Veendu alati enne sõitmist, et rula kõik mutrid ja poldid oleksid kindlalt kinni keeratud ja miskit ei logise.

5. Veendu, et sinu turvavarustus on korras, kaasaegne ja sulle paraja suurusega. Kinnita kiiver, põlve ja käekaitsed. „Sa ei ole asfaldist tugevam.“

6. Õpi kukkuma. Kukkumist võid proovida ja harjutada pehmel murul. 

7. Lükka kerge hoog sisse, seisa lõdvestunult, kergelt kõverdatud põlvedega, kalluta oma keha ettepoole, väldi tahapoole kallutamist. Muuda juhtpuldi all olevat asendit (slow -le).

8. Esmakordsel kasutamisel alusta aeglaselt tasasel pinnal, et harjuda, proovi erinevaid töörežiime (kiirenda, pidurda). Vajadusel võta keegi appi, kes sind toetab.

9. Kui oled väikese hoo sisse saanud, püüa ohutult pidurdada, veendumaks et kõik toimib. Selleks lükka juhtpuldi päästikut ette.

10. Tavaratastega el. rulaga sõites väldi ebatasasusi. El. rulaga sõites väldi suuri kallakuid ja sõiduteid. Sõida piisavalt ohutu kiirusega, et suudaksid kontrollida oma tegevusi ja vajadusel kiiresti reageerida, ning ei ohustaks teisi enda ümber.

 


Ohutus avalikus kohas:
1. Hooli alati teistest, ole tähelepanelik, austa jalakäijate eesõigust.

2. Sõida ainult valgel ajal.

3. Sõida ainult sellistes kohtades , mis ei takista ja ei ohusta teisi (rulluisutajad, jalgratturid, jalakäijad jne.) ja loomulikult sind ennast.

4. Väldi kohti, kus armastatakse käia lemmikloomadega nii enda ja looma tervise huvides.

5. Omanda põhilised sõiduoskused enne kui alustad sõitmist avalikes paikades.

6. Ära sõida ühegi liikuva liiklusvahendi vahetus läheduses.

7. Möödu jalakäijatest, jalgratturitest ja teistest rulasõitjatest õigelt poolt, ära ehmata neid.

8. Järgi alati liikluseeskirju ning kohalikke määrusi.

9. Pea meeles: elektrirulaga ei ole lubatud sõita üldkasutatavatel teedel ja tänavatel. Sõita tohib kõnniteedel ja muudel üldkasutatavatel aladel ainult siis, kui sellega ei põhjustata ebamugavusi teistele tee kasutajatele.

 


 

Õnnetused juhtuvad isegi kõige hoolikamatel. Kui sinul või su kaaslasel on juhtunud õnnetus, helista "Hädaabinumbril 112"

HÄDAABINUMBRIL 112 HELISTADES ÖELGE RAHULIKULT:
• MIS JUHTUS. Kirjeldage ohtu või õnnetust, mis sundis helistama.
• KUS JUHTUS. Öelge aadress või andke võimalikult täpne teejuhatus.
• KAS KEEGI ON VIGA SAANUD. Öelge, mitu inimest on viga saanud, kirjeldage nende seisundit.
• OMA NIMI JA TELEFONINUMBER, MILLELT HELISTATE. Vajadusel helistatakse lisainfo saamiseks tagasi (maja, korterinumbri, asukoha vms täpsustamiseks).
• VASTAKE KÜSIMUSTELE LÜHIDALT JA TÄPSELT NING ÄRGE KATKESTAGE KÕNET ENNE, KUI OLETE SELLEKS LOA SAANUD